GREMO PEŠ

V kraju Ivanjkovci, na naši šoli, beležimo sedmo leto in prehojenih 15.000 km poti od doma do naše šole in nazaj. Na naše nove podvige, se na željo otrok, letos podajamo dvakrat, in sicer smo pešačili in kolesarili v septembru in bomo še v pomladnih mesecih.  Veseli smo, da učenci vidijo priložnost za druženje in se zavedajo pozitivnih učinkov hoje za zdravje in trajnostni razvoj.

Jan Habjanič:»Projekt Gremo pešmi je všeč, ker ne onesnažujemo zraka z dimom. Vsak dan se zabavamo, pogovarjamo in skrbimo za svoje telo. Gibanje na svežem zraku je zdravo, sproščujoče in še v družbi smo bili. Užival sem. Nekaj dni sem hodil peš, nekaj dni sem kolesaril. Lepo mi je bilo, ker so se nam na poti pridružili nekateri starši, pa babice, dedki.«

Anej Školiber:»Rad hodim peš, ker je sveži zrak.«

Teja Krajnc:»Všeč mi je, ker sem hodila peš, pa še zdravo je.«

Tian Magdič:»Vozil sem s kolesom, ker je hitreje kot peš. Z mano je bila mama.«