V OŠ Ivanjkovci smo aprila praznovali 140 let svetinjske šole. 13. 4. 2023 so si učenci od 1. do 5. razreda ogledali šolski muzej in živalski vrt. Naslednji dan, 14. 4. 2023, smo si učenci od 6. do 9. razreda ogledali Ljubljano. Na začetku dneva smo se razdelili v tri skupine. Mi, 6. in 7. razred, smo se po prihodu v Ljubljano najprej odpravili v šolski muzej. Tam smo lahko videli, kako je potekala šola nekoč. Če nisi upošteval pravil ali nisi znal odgovoriti na vprašanje, si dobil kazen (npr. oslovska klop ali klečanje na koruzi). Po 45 min v učilnici smo se odpravili v parlament. Tam so nas že čakali učenci 8. in 9. razreda. Skupaj smo poslušali govore ministra za šolstvo, poslanca iz Ormoža in ravnateljice. Po govorih smo se odpravili po parlamentu. Naša skupina si je najprej ogledala fresko, nato pa še sejno dvorano. V steklenih predalnikih smo si ogledali tudi darila, ki so si jih prejeli ob obisku drugih. Postali smo že zelo lačni, zato smo si na poti do Mcdonalds-a ogledali znamenitosti Ljubljane. Videli smo Tromostovje, knjižnico, Prešernov spomenik, trg, vodnjak in Šuštarski most. Ko smo se najedli, smo imeli nekje 20 min, da smo si  sami ogledali mesto in trgovine. Po 20 min smo se dobili pri Prešernovem spomeniku in se odpravili nazaj do železniške postaje. Ko je vlak prispel, smo se odpeljali do Ivanjkovcev. V Ivanjkovce smo prispeli približno ob  17:15 in se odpravili domov.

Ana Roškar in Anja Zelenjak